Kamień naturalny na ścianę w Kuchni – porady, inspiracje

Kamień naturalny na ścianęOkładzina kuchenna do ścian z naturalnego kamienia jest idealna do rustykalnego domu, ale może być wykorzystana do podkreślenia nawet współczesnego i bardziej miejskiego kontekstu życia. Oto pomysły i inspiracje na kamień w kuchni.

Kamień dekoracyjny w kuchni – zobacz, jak można go zastosować

Ponadczasowy urok naturalnego kamienia na ścianę do kuchni, to wybór, który jest często niedoceniany lub w każdym razie uważany za odpowiedni tylko dla określonego stylu i środowiska życia. Jednakże kamienie na ścianę w kuchni, w rzeczywistości mają duży potencjał. W zależności od rodzaju wybranej powłoki, można najlepiej uatrakcyjnić każdy rodzaj kuchni, od rustykalnej po bardziej współczesną.

 

Kamień na ścianie w kuchni – na czym polega jego fenomen

Kamień dekoracyjny w kuchni nadaje się szczególnie do kontekstów, takich jak domy wiejskie lub w każdym przypadku w stylu rustykalnym. Świetnie wpasuje się także tam, gdzie przeważa w kuchni nowoczesny, współczesny styl.

Kamień dekoracyjny w kuchni wiąże się nie tylko z estetyką i elegancją, posiada również inne liczne zalety. Przede wszystkim, wbrew pozorom, konserwacja murów z kamienia naturalnego jest dość prosta. Do codziennego czyszczenia wystarczy wilgotna ściereczka, natomiast w przypadku plam w większości przypadków wystarczy trochę mydła marsylskiego.

 

Kamienie na ścianę w kuchni – inspiracje

Idealną kombinacją jest połączenie kamienia na ścianie w kuchni z ciemnym drewnem, ale możliwe jest również łączenie elementów meblowych w jasnych kolorach. Wybierz kamień naturalny tak, aby całkowicie pokryć ściany. Efekt kamienia w ciemnych barwach – w odcieniach czerni lub antracytowej szarości – to najlepszy wybór do kuchni w stylu współczesnym, zwłaszcza jeśli charakteryzuje się nadrukiem przemysłowym.

  Łóżko piętrowe - sypialnia na kilku poziomach

Aby nie obciążać zbytnio aranżacji, połóż kamień dekoracyjny w kuchni tylko na jednej ścianie. Połącz meble z kwadratowymi liniami i ciemnymi odcieniami, wstawiając elementy z żelaza i stali, aby stworzyć ładny kontrast.

Niezależnie od tego, czy jest to biały kamień na ścianę w kuchni, czy jasnoszary, delikatne kolory są idealne do uczynienia kuchni jasną i przestronną. Dopasuj meble w delikatnych kolorach i równie jasną podłogę, ale w innej gamie kolorystycznej niż ściany. W ten sposób stworzysz ciągłość pomiędzy różnymi powierzchniami bez zbytniego spłaszczania całości. Czytaj więcej na: Kamień naturalny we wnętrzach

Related Posts