Jak odpowiednio dobrać gres do kuchni?

Dobór odpowiedniej podłogi w kuchni nie jest łatwym tematem. Przebywamy w niej dużo czasu gotując czy spędzając wspólnie czas z rodziną. Dlatego też warto wybrać podłogę, która będzie odporna na ścieranie, brud i wilgoć. Nie jest to łatwe zadanie. Dużo płytek podłogowych bardzo szybko się niszczy przy dużej wilgoci, tłuszczu który pryska z kuchenki, rozlanych i rozsypanych produktach… Aby pozbyć się zabrudzeń używamy mocnych detergentów – a to tylko przyśpiesza niszczenie się płytek podłogowych. Dlatego też przy wyborze odpowiedniej podłogi do kuchni zwróć swoją uwagę na płytki gresowe.

Mają one wiele właściwości, które zagwarantują ci wytrzymałość podłogi na uszkodzenia i zabrudzenia, a dodatkowo wyglądają spektakularnie. Obecnie ten rodzaj płytek zyskuje na popularności i już niedługo będzie prawdziwym hitem na rynku wykończeni wnętrz.

Dobry gres w Plus Outlet

Czasy się zmieniają. Kiedyś podstawowym rodzajem podłogi w kuchni, który mogliśmy znaleźć była terakota. Jest ona nietrwała i krucha. Na szczęście zmieniło się to gdy na rynku pojawił się gres. Gres jest to rodzaj płytek ceramicznych, które powstają z drobno zmielonego kwarcu, skaleni i kaolinu. Różni się on od klasycznej ceramiki. Może być używany zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz mieszkań. Bez problemu możesz gres także zastosować w kuchni. Jest on o wiele bardziej wytrzymały od klasycznych płytek, nie pęka tak łatwo oraz nie rysuje się szybko. Ponadto charakteryzuje go niska nasiąkliwość, tak więc wilgoć i woda nie są mu straszne, bo nie wchłaniają się w płytkę.

Jest także łatwy do utrzymania w czystości oraz odporny na ścieranie. Dlatego bez problemu możesz go zastosować w kuchni czy pomieszczeniach o większej częstotliwości ruchu. Bardzo dobre płytki gresowe, dostosowane do wymagań odbiorców, można znaleźć w Plus Outlet. Na stronie można znaleźć wiele różnych kolekcji na każdą kieszeń. Wiele płytek będzie idealnie pasować do kuchni czy salonu, a dzięki ciekawym rozwiązaniom sprawią, że wnętrze będzie inne od wszystkich.

  Białe meble dla dziecka

Różnice między gresem polerowanym a matowym

Wybierając podłogę wykonaną z gresu warto wiedzieć, że istnieją różne jego rodzaje. Dwa najpopularniejsze to gres polerowany i matowy. Jakie są między nimi różnice? Gres polerowany, inaczej szkliwiony w Twojej kuchni będzie wyglądał spektakularnie. Pięknie odbija światło i powiększa optycznie pomieszczenie dzięki wysokiej połyskliwości. Warto wiedzieć jednak, że wymaga on częstej konserwacji. Nie jest on także anypoślizgowy co może spowodować ryzyko niebezpieczeństwa.

Jest także podatny na zarysowania i uszkodzenia. Zamiast na podłogę polecamy go zastosować na ścianę. Wracając do gresu matowego posiada on klasę ścieralności. W zależności od niej jest on mniej podatny za zarysowania. Jest też plamoodporny i nie odbarwia się w przeciwieństwie do naturalnego kamienia. Bez problemu możesz zastosować go na podłodze w kuchni czy w innym pomieszczeniu narażonym na dużą eksploatację czy zabrudzenia.

Related Posts